weghorst anfield

Kibice United żądają zwolnienia zawodnika!

Fot. eastnews
2023-03-07

Kibice Manchesteru United są oburzeni zachowaniem Wouta Weghorsta i żądają przeprosin, wytłumaczeń, a niektórzy nawet zwolnienia zawodnika. Holender wykonał dziwny gest przed spotkaniem z Liverpoolem.

Manchester United w niedzielę zmierzył się z Liverpoolem na Anfield. Czerwone Diabły uległy w kompromitującym stylu 0:7. Nie tylko wynik i postawa piłkarzy w niezwykle prestiżowym pojedynku rozzłościła kibiców. Najbardziej oberwało się Woutowi Weghorstowi, który wykonał przed meczem bardzo dziwny gest.

Chodzi o dotknięcie herbu Liverpoolu przed wejściem na plac gry. Przyłożenie do niego ręki jest dla wielu zawodników oraz kibiców The Reds znakiem szczególnym tuż przed zbliżającym się spotkaniem. Robią to jednak piłkarze drużyny gospodarzy, a nie jak w przypadku Holendra przyjezdnej ekipy największych rywali.

Zachowanie Weghorsta spotkało się z ogromną krytyką ze strony kibiców. Wielu z nich zarzuciło Holendrowi, że nie jest godzien dalszego noszenia koszulki Manchesteru United, skoro tak bardzo utożsamia się z herbem ich ligowych rywali.

Weghorst wypowiedział się na temat całej sytuacji - jak stwierdził, wykonał taki gest ponieważ taki sam robi Virgil van Dijk, a chciał tym samym trochę go zdeprymować. Co ciekawe, według Przeglądu Sportowego zawodnik w wywiadach kilka lat temu przyznawał, że jest fanem ekipy z Liverpoolu i chciałby kiedyś dla niej zagrać.

Fot.: Jon Super/Associated Press/East News