frankowski lens styczen

Wielkie wyróżnienie dla Frankowskiego

Fot. eastnews
2023-02-07

Przemysław Frankowski ma za sobą bardzo dobry styczeń. Po powrocie z Mistrzostw Świata w Katarze prezentuje świetną formę w barwach RC Lens, dzięki czemu otrzymał sporo wyróżnień.

27-latek z miesiąca na miesiąc staje się coraz ważniejszą postacią w RC Lens, a jego nazwisko jest już rozpoznawalne nie tylko przez kibiców Ligue 1, ale także innych fanów europejskiej piłki. Frankowski w styczniu występował na pozycji prawego wahadłowego i zachwycił swoją grą ekspertów we Francji. W 4 meczach ligowych strzelił 2 gole - pierwszy otwierający wynik w wygranym starciu z Paris Saint-Germain, a drugi i decydujący w meczu z rzutu karnego w pojedynku z Auxerre. Do tego Polak bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych i walnie przyczynił się do zanotowania 2 zwycięstw i 2 remisów. 

Frankowski dzięki dobrej formie został wyróżniony najpierw przez portal whoscored.com, który umieścił go w 11 miesiąca z drugą najlepszą średnią (7.80 w 10 stopniowej skali), a następnie przez Ligue 1, otrzymując nominację do nagrody najlepszego zawodnika stycznia. Jego największymi rywalami są obrońca Andrei Girotto oraz napastnicy Wissam Ben Yedder i Alexis Sanchez.

Fot.:FRANCOIS LO PRESTI/AFP/East News