ronaldinho barcelona syn

Ronaldinho pomaga w karierze syna

Fot. eastnews
2023-02-07

Syn Ronaldinho Gaucho podpisał umowę z FC Barceloną i będzie reprezentował młodzieżowe zespoły tego klubu. Ruch ten wydaje się naturalny, bo Brazylijczyk jest legendą Blaugrany, jednak wątpliwości wzbudza wpływ Joana Laporty w tę transakcję.

Ronaldinho Gaucho jest wciąż przez wielu kibiców uznawany za jedną z legend nie tylko FC Barcelony, ale także reprezentacji Brazylii. Plan pójścia w jego ślady wciąż ma João Mendes de Assis Moreira jednak syn Ronaldinho nie wykazuje tak wielkiego potencjału, przez co odbija się od kolejnych zespołów młodzieżowych. Pierwszych szlifów nabierał w szkółce Paris Saint-Germain, skąd trafił do Cruzeiro. Chłopak nie mógł jednak liczyć na taryfę ulgową i mimo znanego nazwiska zrezygnowano z jego usług.

17-latek wziął więc udział w testach do szkółki Barcelony. Zawodnik został jednak według hiszpańskich mediów odesłany do domu ze względu na niewystarczające umiejętności, co wydawałoby się końcem tej historii. Do akcji wkroczył wówczas Joan Laporta, który osobiście podjął decyzję, że młody João jest godzien trenowania w młodzieżówce Blaugrany i “zalecił” podpisanie z nim umowy. 

Dzięki tej transakcji Barcelona z pewnością liczy na jeszcze aktywniejsze działania Ronaldinho jako ambasadora klubu.

Fot.:AP/EAST NEWS