Czechy – Polska: bilety tylko dla wybranych

Czechy – Polska: bilety tylko dla wybranych

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2023-02-07

Nie jest łatwo wybrać się na mecz reprezentacji Polski. Bilety na domowe spotkania zazwyczaj są bardzo drogie, a gdy trafia się wyjazd, na który nie trzeba lecieć przez pół kontynentu to trudno jest otrzymać wejściówki. Tak jak w przypadku meczu Czechy – Polska.

Spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami to łakomy kąsek dla sympatyków reprezentacji. Czesi wydają się najgroźniejszym rywalem biało-czerwonych w eliminacjach do Euro 2024. Na dodatek to spotkanie będzie debiutem Fernando Santosa, wobec którego są duże oczekiwania, więc nie brakuje chętnych, żeby obejrzeć ten mecz.

Oprócz sportowych aspektów mecz z Czechami jest również ciekawy z geograficznego punktu widzenia. Spotkanie zostanie rozegrane w Pradze, która jest położona zaledwie kilka godzin podróży od granicy naszego kraju. Z tego powodu wielu kibiców było chętnych, żeby udać się do stolicy Czech i kibicować reprezentacji Polski.

Niestety, wielu kibiców będzie musiało się obejść smakiem, a to z powodu braku wejściówek. Mecz odbędzie się na obiekcie Fortuna Arena, na którym może zasiąść zaledwie 19 tys. kibiców. To już mocno ogranicza dostępność wejściówek. Polska federacja otrzymała zaledwie 5% z całej puli do rozdysponowania wśród swoich kibiców. Sprzedaż ruszyła dzisiaj, lecz ledwie się rozpoczęła, a już nie było wejściówek. Pomimo tego, że PZPN wprowadził ograniczenia i z jednego konta można było kupić tylko 2 bilety, to i tak trudno było je utrzymać i udało się to nielicznym. Należy mieć tylko nadzieję, że rzeczywiście około 1000 wejściówek było dostępnych i trafią one w ręce kibiców reprezentacji Polski.