Zaskakujący kierunek transferu Dawida Kownackiego

Zaskakujący kierunek transferu Dawida Kownackiego

Fot. Digital Buggu/Pexels
2023-01-30

Polski piłkarz po kilku słabszych sezonach w tym radzi sobie dobrze w barwach Fortuny Düsseldorf. Zawodnik jest jednym z najlepszych zawodników w 2. Bundeslidze i najprawdopodobniej wraz z końcem sezonu przestanie w niej grać. Ewentualny kierunek transferu Kownackiego może zaskakiwać.

Rok temu reprezentant Polski musiał wracać do Lecha, żeby mieć szansę na odbudowanie się. W Lechu trochę odbił się od dna a od nowego sezonu jest gwiazdą Fortuny Düsseldorf. Gra na tyle dobrze, że działacze klubu z 2. Bundesligi chcieli przedłużyć z Kownackim umowę. Polski piłkarz strzelił 8 bramek, zaliczył 6 asyst w tym sezonie, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę innych drużyn. Jeszcze przed końcem 2022 roku zawodnik zadecydował, że nie przedłuży umowy z aktualnym klubem, który wygasa wraz z końcem sezonu.

Dobre występy na zapleczu Bundesligi sprawiły, że Kownacki stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Mogłoby się wydawać, że o gracza będą się bić kluby z czołowych lig europejskich, jednak na razie niewiele na to wskazuje. Dzisiaj duński „EkstraBladet” poinformował, że zawodnik znalazł się na celowniku Midtjylland.

Duński klub upatruje właśnie w Kownackim swój główny cel transferowy. Szczególnie sytuacja transferowa piłkarza jest argumentem za tym, żeby go sprowadzić do drużyny. Kownacki mógłby trafić do Midtjylland już podczas tego okienka. Duńczycy musieliby zapłacić za napastnika około 2 mln € i wtedy mógłby on jeszcze w tym sezonie zagrać w nowym klubie.