Media: Bunt Lewandowskiego na Mundialu

Media: Bunt Lewandowskiego na Mundialu

Fot. Ronnell Macklin Jr/Pexels
2023-01-27

Występ reprezentacji Polski na Mundialu pozostawił słodko-gorzki smak. Z jednej strony reprezentacja Polski osiągnęła dobry wynik, ponieważ po 36 latach awansowała do fazy pucharowej. Z drugiej zrobiła to w fatalnym stylu. Jak się okazuje, atmosfera w drużynie też była daleka od idealnej.

Chyba nie da się bardziej zepsuć atmosfery wokół reprezentacji po osiągnięciu dobrego wyniku. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza osiągnęła swój cel, jednak nie zaskarbiła sobie sympatii kibiców. Dodatkowo po powrocie piłkarzy do kraju wybuchnęła afera związana z przyznaniem premii co jeszcze bardziej osłabiło wizerunek selekcjonera i zawodników. 

Trenera już nie ma, zastąpił go Fernando Santos. Być może zmiana szkoleniowca pozwoli trochę oczyścić atmosferę, bo kolejne doniesienia medialne wskazują na to, że w drużynie nie działo się dobrze podczas turnieju. Mateusz Skwierawski z portalu „wp.sportowefakty.pl” przekazał szokujące informacje dotyczące Roberta Lewandowskiego. Według dziennikarza kapitan drużyny miał samowolnie opuścić jeden z treningów przed meczem z Francją. Miała to być forma protestu przeciwko sztabowi szkoleniowemu, który według niego przeprowadzał treningi na niskim poziomie.

To tylko pokazuje, jaka była atmosfera w drużynie. Wygląda na to, że nie tylko afera premiowa mocno podkopała pozycję Czesława Michniewicza. Doniesienia Mateusza Skwierawskiego wskazują na to, że lider drużyny nie był zadowolony z tego, jak jest prowadzony zespół. Fernando Santos stoi więc przed zadaniem uspokojenia atmosfery w drużynie. Sam zresztą przyznał, że ma już plan na to, żeby piłkarze poczuli większą radość z gry.