fernando santos selekcjonerem oficjalnie

Fernando Santos selekcjonerem!

Fot. eastnews
2023-01-23

Dobiegł końca trwający od kilku tygodni wybór selekcjonera naszej kadry. Prezes PZPN Cezary Kulesza postawił na Fernando Santosa i poinformował o tym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Kandydatura Fernando Santosa po raz pierwszy w polskich mediach pojawiła się około tydzień temu. Wówczas mało kto brał ją na poważnie, ponieważ poza zasięgiem wydawało się sprowadzenie szkoleniowca, który w swoim dorobku ma m.in. zdobycie Mistrzostwa Europy oraz wygranie Ligi Narodów z Portugalią w kolejno 2016 i 2019 roku. Mimo wszystko 68-latek znalazł się w trójce faworytów, a finalnie okazał się przyszłym selekcjonerem Biało-Czerwonych.

To wiemy już oficjalnie dzięki zdjęciu obu Panów, które Cezary Kulesza wrzucił na swojego Twittera. Opatrzył je podpisem “Do zobaczenia na jutrzejszej konferencji”, co jest również jasnym sygnałem, że to właśnie Fernando Santos podpisze umowę z PZPN. 

Według niepotwierdzonych jeszcze plotek w sztabie ma się znaleźć miejsce dla kilku asystentów z Polski. PZPN zaproponował kandydatury Łukasza Piszczka oraz Tomasza Kaczmarka, jednak jak na razie nie ma potwierdzenia, czy faktycznie będą w najbliższym czasie wspierać Portugalczyka.

Fot.:PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News