Kandydat na trenera reprezentacji widziany na lotnisku w Warszawie!

Kandydat na trenera reprezentacji widziany na lotnisku w Warszawie!

Fot. Martin Meissner/Associated Press/East News
2023-01-23

Już jutro oficjalnie poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Do tego czasu można się jedyne domyślać, kto obejmie biało-czerwonych. Portal „sport.pl” jako pierwszy poinformował, że potencjalny kandydat na to stanowisko wylądował już w Warszawie i najprawdopodobniej to jego jutro przedstawi Cezary Kulesza.

Okres bezkrólewia w reprezentacji Polski dobiega końca. PZPN w końcu znalazł kandydata, który obejmie reprezentację Polski. Jeszcze w weekend wydawało się, że będzie to Paulo Bento. Jednak już wczoraj informowaliśmy, że Portugalczyk może nie objąć biało-czerwonych. Dzisiaj „Przegląd Sportowy” przekazał, że polska federacja nie doszła do porozumienia z portugalskim szkoleniowcem i to nie on poprowadzi Polaków w eliminacjach do Euro 2024. 

Jednak wiele wskazuje na to, że biało-czerwonych obejmie rodak Bento. Portal „sport.pl” podał, że dzisiaj w Warszawie wylądował Fernando Santos. Wygląda więc na to, że ten portugalski szkoleniowiec będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To jego jutro ma zaprezentować Cezary Kulesza podczas konferencji prasowej.

Santos spełnia wymagania, o których wcześniej mówił Cezary Kulesza. Jest to obcokrajowiec i ma doświadczenie w pracy z reprezentacją. I to wcale niemałe, ponieważ prowadził przez 4 lata Greków a kolejnych 8 spędził na ławce trenerskiej Portugalczyków. Z tą pierwszą drużyną wyszedł z grupy na Euro 2012 i awansował do 1/8 finału na Mundialu w 2014 roku. Z Portugalczykami wygrał za to Euro 2016. Z reprezentacją swojego ojczystego kraju rozstał się po Mundialu w 2022 roku.