Jan Bednarek odchodzi z Aston Villi!

Jan Bednarek odchodzi z Aston Villi!

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
2023-01-23

Koniec przygody Jana Bednarka w Aston Villi. Polski stoper nie wytrzymał nawet pół roku w Birmingham i wraca do klubu, z którego był wypożyczony. Ma to mu pomóc w regularnej grze, a i Southampton potrzebuje stopera, który pomoże drużynie w walce o utrzymanie.

Latem Jan Bednarek szukał nowego wyzwania. Zawodnik czuł się wypalony Southampton i chciał poszukać klubu, w którym będzie miał szansę na rozwój. Wybór padł na Aston Villę, bardzo mocno chciał go ówczesny szkoleniowiec tego klubu – Steven Gerrard. Anglik jednak nie dawał Bednarkowi zbyt wielu okazji do gry. Klub notował zresztą słabe wyniki, za co właśnie ten szkoleniowiec przypłacił swoją posadą. 

W jego miejsce przyszedł Unai Emery, lecz on także nie widział miejsca dla Bednarka w pierwszej jedenastce Aston Villi. Przez 5 miesięcy w Birmingham Polak rozegrał zaledwie 7 spotkań. Przez brak regularnej gry stracił też miejsce w reprezentacji Polski, na Mundialu w Katarze rozegrał zaledwie 3 minuty. Po powrocie do gry w Premier League piłkarz musiał zaczął się zastanowić nad tym, co zrobić, żeby mieć więcej okazji do gry.

Jedyną szansą był powrót do Southampton. Zawodnik nie mógł trafić do innego zespołu, ponieważ przepisy zabraniają grania w trzech zespołach podczas jednego sezonu. Dlatego też wypożyczenie Bednarka zostało skrócone. Southampton już oficjalnie potwierdziło, że zawodnik wraca do klubu i zostanie wcielony do kadry już na najbliższe mecze. Bednarka czeka więc walka o utrzymanie, Święci zamykają ligową tabelę, mają 15 oczek na koncie o 2 mniej niż Wolverhampton, które zajmuje bezpieczną, 18. pozycję.