Legia chce ściągnąć do siebie gwiazdę Jagiellonii

Legia chce ściągnąć do siebie gwiazdę Jagiellonii

Fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER
2023-01-20

Warszawski klub może za niedługo przeprowadził ciekawy transfer wewnątrz Ekstraklasy. Legia szuka wzmocnień w okazyjnej cenie, ponieważ nadal zmaga się z kłopotami finansowymi. Dlatego też chce trochę poczekać i ściągnąć do siebie jednego z najlepszych piłkarzy ligowego rywala.

Pozycja wicelidera to bardzo dobry wynik dla Legii na półmetku sezonu. Jeszcze latem 2021 wydawało się, że stołeczny klub będzie zaliczany do grona ligowych średniaków. Jednak Kosta Runjaić potrafił poukładać zespół, który grał niesamowicie skutecznie. Warszawianie osiągali dobre wyniki, mimo że brakowało im klasowego napastnika. 

Ściągnięcie Blaza Kramera i Carlitosa to jak na razie niewypały transferowe. Dlatego też warszawski klub rozgląda się za piłkarzami, którzy mogliby przyjść do drużyny i wzmocnić ją w perspektywie ewentualnej walki w europejskich pucharach. Jednym z nich może być Marc Gual. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl” warszawianie chcieliby ściągnąć do siebie hiszpańskiego napastnika. Zawodnik trafił do Białegostoku po agresji Rosji na Ukraine. Został wypożyczony z Dnipor-1 i bardzo dobrze sobie radzi na boiskach Ekstraklasy.

Sam gracz jest zdeterminowany do tego, żeby odejść z Białegostoku. Już podczas obozu Jagiellonii w Turcji dawał do zrozumienia, że chętnie zamieni klub na mocniejszy. Mówiło się o zainteresowaniu ze strony klubów portugalskich, lecz białostoczanie nie zamierzają sprzedawać swojego lidera przed wiosenną walką o utrzymanie w Ekstraklasie. Nie należy więc się spodziewać, że piłkarz zimą zmieni klub. Działacze Legii są jednak skłonni poczekać do lata i wtedy sprowadzić gracza do stolicy. Szczególnie że po sezonie będzie on wolnym zawodnikiem.