GymBeam
anton walkes charlotte

Tragiczna śmierć klubowego kolegi Polaków

Fot. eastnews
2023-01-19

Z pewnością nie w takich nastrojach przedsezonowe zgrupowanie chcieli przepracować piłkarze Charlotte FC, a wśród nich Karol Świderski, Jan Sobociński i Kamil Jóźwiak. Ich kolega Anton Walkes zmarł tragicznie w wieku 25 lat. 

Anton Walkes był wychowankiem Tottenhamu. Anglik do Stanów Zjednoczonych trafił w 2020 roku, a po dwóch sezonach na skutek draftu przeniósł się do drużyny Charlotte. Już w pierwszym sezonie stał się podstawowym obrońcą swojej drużyny i wystąpił w 33 ligowych spotkaniach. Nieco mniej, bo 23 mecze zagrał w rozgrywkach MLS 2021/2022 - głównie przez walkę o skład z Janem Sobocińskim.

Smutne wiadomości ze stanów napłynęły w czwartek. Anglik zginął tragicznie na skutek wypadku na łodzi, niedaleko Miami Marine Stadium. Według informacji miejscowych gazet próby przywrócenia czynności życiowych podjęli się wezwani ratownicy, jednak nie udało im się to. Klubowy kolega Świderskiego, Sobocińskiego oraz Jóźwiaka zmarł w wieku 25 lat. 

Zarówno Walkes, jak i jego klubowi koledzy byli w trakcie przygotowań do nowego sezonu MLS. Na 21 stycznia zaplanowane zostało pierwsze przedsezonowe spotkanie, w którym podopieczni Christiana Lattanzio mieli podjąć ekipę St. Louis City. W obecnej sytuacji najprawdopodobniej mecz nie dojdzie do skutku.

Fot.:FR171845 AP/Associated Press/East News