GymBeam
www.warhouse.pl
cezary kulesza kandydat

Selekcjonera poznamy już w środę?

Fot. eastnews
2023-01-17

Cezary Kulesza w rozmowie z RMF FM powiedział, że wszystkie rozmowy zostały już zakończone, najlepszy kandydat został wybrany, a PZPN podpisał wszystkie umowy. Poznaliśmy też narodowość przyszłego selekcjonera.

Proces rekrutacyjny trwał od końcówki grudnia, kiedy to Prezes PZPN zakomunikował, że umowa Czesława Michniewicza nie zostanie przedłużona. W mediach przez ponad 3 tygodnie pojawiały się różne nazwiska, jednak z ostatniej wypowiedzi Cezarego Kuleszy dla RMF FM wynika, że nowego selekcjonera możemy poznać już w środę.

Kandydat wybrany przez 60-latka to trener z doświadczeniem reprezentacyjnym, który nie jest Polakiem. Potwierdzają się więc plotki oraz słowa Kuleszy sprzed paru dni - Polacy na pewnym etapie nie byli już brani pod uwagę. Według mediów z listy faworytów odpadł też Herve Renard, który wkrótce ma objąć stery Nicei. PZPN zgodnie ze słowami Kuleszy wysłał już komplet dokumentów i czeka na odpowiedź drugiej strony, dlatego podpisanie kontraktu i jego ogłoszenie dokonają się w najbliższym czasie. Niestety prezes PZPN nie jest w stanie podać przybliżonego terminu oficjalnej konferencji i prezentacji nowego szkoleniowca, ponieważ sam jej jeszcze nie zna, co przyznał podczas rozmowy z TVP Sport. 

Wobec najnowszych informacji na liście potencjalnych nazwisk znajdują się dwie osoby - Paulo Bento oraz Vladimir Petković. Według bukmacherów faworytem jest Portugalczyk. Istnieje także możliwość, że Kulesza przez wiele tygodni zwodził wszystkich, a na koniec zdecydował się na kandydata, który nie był z naszą kadrą łączony w mediach. 

Fot.:Piotr Molecki/East News