trossard belgia konflikt

Gwiazda Brighton odsunięta od składu

Fot. eastnews
2023-01-13

Rośnie konflikt na linii Trossard-Brighton. Belg chciałby opuścić klub już zimą, tymczasem Mewy nie zgadzają się na to i wykorzystują klauzulę w jego kontrakcie, by na dłużej zatrzymać zawodnika.

Leandro Trossard od wielu sezonów jest gwiazdą ekipy Brighton & Hove Albion. W ciągu 4 sezonów gry na Amex Stadium wystąpił do tej pory 121 razy, zdobył 25 goli i zanotował 14 asyst. Statystyki byłyby z pewnością lepsze, gdyby na wyższym poziomie byli jego partnerzy z zespołu - realia dla Belga wyglądały jednak tak, że w wielu meczach sam musiał nie tylko kreować sytuacje, ale także często kończyć je strzałami. 

Jego dobra dyspozycja na boiskach Premier League owocuje regularnymi powołaniami do kadry Belgii. Do tej pory zagrał w niej 24 razy, notując występy we wszystkich spotkaniach swojej kadry na Mistrzostwach Świata w Katarze. 

Gra Trossard spróbował gry z lepszymi partnerami, szybko zdecydował się na zmianę klubu. To uniemożliwiają mu jednak od dłuższego czasu włodarze Brighton, którzy nie zamierzają oddawać swojej gwiazdy, a na dodatek wykorzystali klauzule w wygasającym tego lata kontrakcie Belga i przedłużyli go o kolejny rok. 

Według wielu źródeł 28-latek ma być o to bardzo zły, co pokazuje przeciętnym zaangażowaniem podczas meczów oraz treningów. Trossard niezbyt dobrze odebrał też informację o tym, że najbliższy mecz z Liverpoolem zacznie na ławce rezerwowych. Po usłyszeniu decyzji trenera zdecydował się momentalnie opuścić boisko treningowe i udać się do szatni. Za to zachowanie został całkowicie odsunięty od pierwszego składu zespołu.

Fot.:Manu Fernandez/Associated Press/East News