Amerykański biznesmen bliski przejęcia ŁKS-u Łódź

Amerykański biznesmen bliski przejęcia ŁKS-u Łódź

Fot. FOT. GRZEGORZ GALASINSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News
2023-01-10

Coraz bliżej wielkich zmian właścicielskich w ŁKS-ie Łódź. Drużyna z miasta Włókniarzy ma za sobą udaną rundę a przed nią rysuje się przyszłość w kolorowych barwach. Już za niedługo klub może być w rękach amerykańskiego inwestora z polskimi korzeniami.

Łódzki klub jest na bardzo dobrej drodze do tego, żeby awansować do Ekstraklasy. Łodzianie są liderem 1. Ligi po rundzie jesiennej. Możliwe, że do najwyższej klasy rozgrywkowej awansują zasileni amerykańskim kapitałem. Jeszcze przed końcem roku ŁKS przyznał, że toczą się rozmowy w sprawie przejścia klubu przez większościowego udziałowca. Tomasz Salski, który jest większościowym udziałowcem łodzian przyznał, że nowym akcjonariuszem został Philip Platek, aktualny prezes Spezii Calcio. Dzisiaj Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl” przyznał, że coraz bliżej jest przejęcia klubu przez biznesmena z USA.

Obecnie Platek przebywa w Łodzi i odbywa rozmowy na temat wykupienia większościowego pakietu w klubie. Biznesmen ma spotkać się m.in. z wiceprezydentem Łodzi, Adamem Pustelnikiem. Ma również zapoznać się z obiektami klubu. Działania mające na celu przejęcie klubu, są na dobrej drodze do finalizacji.

Philip Platek to Amerykanin, jednak ma korzenie polskie. Jest on członkiem drużyny, która zarządza olbrzymim konsorcjum. W jego władaniu jest włoska Spezia, amerykanie inwestują również w duńskie Sonderjyske oraz portugalski klub Casa Pia. Jak przekazał Tomasz Włodarczyk rodzina Platków ma zainwestować w ŁKS około 15 mln złotych i przejąć większościowy pakiet akcji.