bednarek southampton powrot

Wypożyczenie Bednarka skrócone?

Fot. eastnews
2022-12-28

Według brytyjskich mediów Jan Bednarek wkrótce może powrócić do Southampton, a jego dotychczasowa umowa wypożyczenia do Aston Villi zostanie skrócona.

Wydaje się, że wypożyczenie Jana Bednarka do Aston Villi sportowo było złą decyzją dla wszystkich. Southampton stracił obrońcę, który w obecnej sytuacji klubu mógłby pomóc odbudować grę defensywną, natomiast Aston Villa po zwolnieniu Stevena Gerrarda nie ma już szkoleniowca, który wierzyłby w umiejętności Polaka. Również Bednarek nie może tego okresu zaliczyć do udanych - nie tylko nie udało mu się przebić do składu zespołu z Birmingham, ale również stracił przez to miejsce w podstawowym składzie na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Według brytyjskiego The Telegraph Polak może jednak wkrótce wrócić do Southampton. Umowa wypożyczenia miałaby zostać skrócona, by ratować beznadziejną sytuację klubu. To wokół Bednarka ponownie miałoby ustawiać się funkcjonowanie całego bloku defensywnego. Opcja ta zostanie jednak wzięta pod uwagę tylko wtedy, gdy zimą nie uda się sprowadzić na St Mary's Stadium nowego obrońcy.

Fot.:PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zobacz także