endrick palmeiras real

Real kupuje nowego napastnika

Fot. eastnews
2022-12-15

Real Madryt pozyskał napastnika, który ma w przyszłości stanowić o sile formacji ofensywnej Królewskich. Endrick podpisał kontrakt do 2024 roku.

O Endricku zrobiło się bardzo głośno kilka miesięcy temu. Młody 16-latek zaczął wówczas regularnie występować w pierwszym składzie brazylijskiego Palmeiras. W dotychczasowych 7 spotkaniach ligowych zdobył 3 bramki i zaliczył asystę. Jeszcze lepiej prezentował się w rozgrywkach młodzieżowych, zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych. Tam regularnie trafiał do siatki rywali, czym zwrócił uwagę największych marek z całego świata.

Wstępnie mówiło się o zainteresowaniu PSG, Manchesteru City i Realu Madryt, jednak to Ci ostatni upatrywani byli od samego początku jako liderzy wyścigu o podpis pod kontraktem. Tak też się stało - w czwartek Królewscy oficjalnie ogłosili pozyskanie nowego zawodnika. Jak na razie nie ma jednak informacji na temat kwoty, jaką Hiszpanie musieli przelać na konto Palmeiras - ta nie została ujawniona. W kuluarach mówi się jednak o około 70 milionach euro.

Fot.:NELSON ALMEIDA/AFP/East News