Waldemar Fornalik wraca na ławkę trenerską

Waldemar Fornalik wraca na ławkę trenerską

Fot. Artur Barbarowski/East News
2022-11-29

Rozbrat Waldemara Fornalika z klubową piłką nie trwał długo. Były selekcjoner po zwolnieniu z Piasta Gliwice nie czekał, tylko zdecydował się na objęcie posady. Przed nim zadanie, któremu nie potrafiło sprostać kilku innych szkoleniowców.

Waldemar Fornalik był twórcą ostatnich sukcesów Piasta Gliwice. To trener, który z ligowego średniaka potrafił stworzyć czołową drużynę ligi, która wywalczyła mistrzowski tytuł w sezonie 2018/2019. Jednak po tłustych latach przyszła jesień tego roku, podczas której gliwiczanie mieli ogromne problemy ze zdobywanie punktów. Ofiarą tych wyników stał się właśnie Fornalik, który po ponad 5 latach, rozstał się z posadą w Gliwicach. Wyniki osiągane przez jego następcę – Aleksandara Vukovicia wskazują, że to nie trener był problemem.

Jednak Fornalik nie zamierza czekać aż w Gliwicach znowu będzie wolna posada, tylko postanowił ruszyć z Górnego Śląska i przenieść się do Lubina. To właśnie Zagłębie dzisiaj ogłosiło, że były selekcjoner obejmie drużynę Miedziowych. Szkoleniowiec podpisał kontrakt, który związał go z klubem z Dolnego Śląska do 30 czerwca 2024. Razem z nim do klubu przychodzi jego brat Tomasz, który będzie asystentem trenera.

Zadanie w Lubinie nie będzie należało do łatwych. Fornalik obejmuje drużynę w kryzysie, która spisuje się mocno poniżej oczekiwań. Na razie Miedziowi okupują dolną część tabeli, ale apetyty są zdecydowanie większe. Nie sprostał im Piotr Stokowiec, który miał odbudować Zagłębie. Teraz z tym zadaniem zmierzy się Fornalik. Sytuacja, którą zastanie w Lubinie przypomina tę, która była w Piaście w 2017 roku, kiedy obejmował gliwicki klub. Wtedy pierwszy sezon zakończył się utrzymaniem Ekstraklasy dla Gliwic a kolejny już mistrzowskim tytułem.