Benzema wróci do reprezentacji Francji?

Benzema wróci do reprezentacji Francji?

Fot. FRANCK FIFE/AFP/East News
2022-11-28

Tegoroczny Mundial stoi pod znakiem kontuzji wielkich gwiazd. Szczególnie poszkodowana jest Francja, która jeszcze przed turniejem straciła Pogbę, Kante, Nkunku i Benzemę. Możliwe jednak, że reprezentacja Trójkolorowych zostanie wzmocniona, bo uraz tego ostatniego miał się okazać mniej poważny niż wcześniej zakładano.

Francuzi bronią tytułu wywalczonego 4 lata temu w Rosji. I trzeba przyznać, że personalnie mieli kadrę, która powinna im zapewnić szansę na ponowne wywalczenie Pucharu Świata. Niestety dla Trójkolorowych ich szanse zmalały wraz z kolejnymi urazami. Jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznego składu było jasne, że Didier Deschamps nie będzie mógł skorzystać z Paula Pogby i N’golo Kante. Już na przedturniejowym zgrupowaniu ze składu wypadli Christopher Nkunku i Karim Benzema.

Szczególnie strata zdobywcy Złotej Piłki była bolesna dla Francuzów. Wypadł on ze składu tuż przed startem turnieju. Selekcjoner Trójkolorowych nie zdecydował się na powołanie innego zawodnika w zamian za napastnika Realu Madryt. I bardzo możliwe, że ta decyzja okaże się słuszna. 

Okazuje się, że diagnoza mówiąca o tym, że z powodu kontuzji Benzema opuści Mundial była zbyt pochopna. Hiszpańskie i francuskie media informują, że napastnik wyleczył już uraz i jest gotowy do gry. Teraz po stronie Deschampsa leży decyzja o przywróceniu zawodnika do reprezentacji. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, trener musi podjąć decyzję, czy powrót Benzemy będzie korzystny dla drużyny. A ta na razie dobrze sobie radzi bez laureata Złotej Piłki. Ma na koncie komplet punktów i po dwóch kolejkach pewny awans do 1/8 finału.