Koniec Mundialu dla Neymara?

Koniec Mundialu dla Neymara?

Fot. Foto Olimpik/REPORTER
2022-11-25

To byłby wielki cios dla reprezentacji Brazylii. Największa gwiazda tego zespołu – Neymar, wczoraj opuściła boisko z powodu kontuzji. Na twarzy piłkarza PSG było widać grymas bólu. W ciągu najbliższych godzin powinno być wiadomo, czy zawodnik jest w stanie kontynuować grę na Mundialu.  

Wczoraj do gry wkroczył jeden z największych faworytów całego Mundialu – Brazylia. Canarinhos długo musieli walczyć o to, żeby skruszyć serbski mur, lecz w drugiej połowie im się to udało. Za sprawą bramek Richarlisona drużyna z Ameryki Południowej od wygranej rozpoczęła grę na turnieju w Katarze. Radość po zwycięstwie została zmącona jednak kontuzją Neymara, który przedwcześnie opuścił boisko

Zawodnik na ławce rezerwowych ukrył swoją twarz w koszulce co mogło zwiastować poważną kontuzję. Po spotkaniu można było zauważyć ogromną opuchliznę na kostce piłkarza. Hiszpańskie media przekazały informację o możliwym skręceniu kostki przez gracza Canarinhos. Jeśli te informacje okazałyby się prawdą to byłaby to informacja, że Neymar musi pauzować kilkanaście dni.

Sytuacje starają się uspokoić trener i lekarz brazylijskiej kadry. Tite na pomeczowej konferencji powiedział, że lider jego drużyny będzie grał na turnieju. Nieco bardziej zachowawczo wypowiedział się Rodrigo Lasmar, który jest odpowiedzialny za zdrowie graczy Canarinhos. Lekarz przyznał, że wystąpił obrzęk i od razu zostało wdrożone leczenie. Kluczowe w tej kwestii będzie następne 24 do 48 godzin, wtedy będzie wiadomo, czy piłkarz może dalej występować na Mundialu.