Michniewicz: wiem jak zagramy z Arabią

Michniewicz: wiem jak zagramy z Arabią

Fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2022-11-24

Mecz z Meksykiem już za reprezentantami Polski. Teraz biało-czerwoni przygotowują się do kluczowego meczu na Mundialu, czyli starcia z Arabią Saudyjską. Na temat tego spotkania wypowiedzieli się Czesław Michniewicz, Michał Skóraś oraz Jakub Kamiński. 

Na początku konferencji trener odniósł się do sytuacji z wczoraj, czyli rozmowy z dziennikarzami po treningu. Selekcjoner nie ukrywał swojego niezadowolenia z tego, jak zostały odebrane jego słowa. Michniewicz dodał, że nie musiał wczoraj udzielać wypowiedzi, ale uznał, że warto podzielić się tym, jak wygląda sytuacja w reprezentacji. Selekcjoner nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących taktyki na najbliższy mecz. Trener dodał też, że sposób gry reprezentacji ulegnie zmianie. Przyznał również, że taktyka Saudyjczyków nie jest dla niego niespodzianką.

Michniewicz potwierdził, że wszyscy są zdrowi w drużynie, lecz niektórzy zawodnicy nie wezmą udziału w dzisiejszym treningu. Selekcjoner odniósł się też do taktyki na mecz z Meksykiem. Trener przyznał, że brakowało wykorzystania „złotych momentów”, czyli sytuacji po szybkim odbiorze piłki. Michniewicz przyznał też, że brakowało lepszego utrzymania się przy piłce na połowie pracownika.

Jakub Kamiński zapytany o mecz z Meksykiem przyznał, że dobrze wywiązał się z zadań, które miał powierzone. Dodał też, że jest świadomy wagi meczu z Arabią i biało-czerwoni zrobią wszystko, żeby wygrać mecz.