Cistiano Ronaldo, 21.11.22

Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

Fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News
2022-11-22


Dokonało się to, na co zanosiło się od jakiegoś czasu, to znaczy Manchester United oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z Cristiano Ronaldo w komunikacie o treści zacytowanej poniżej:

„Cristiano Ronaldo opuści Manchester United za porozumieniem stron, ze skutkiem natychmiastowym. Klub dziękuje mu za jego ogromny wkład w ciągu dwóch sezonów na Old Trafford, za zdobycie 145 bramek w 346 występach, i życzy mu i jego rodzinie wszystkiego dobrego w przyszłości”.

Podkreślono, że „Wszyscy w Manchesterze United są skoncentrowani na kontynuowaniu postępów drużyny pod wodzą Erika Ten Haga i wspólnej pracy nad sukcesami na boisku”.


Nie jest tajemnicą napięta sytuacja pomiędzy trenerem Manchesteru a zawodnikiem. Cristiano Ronaldo wprost w wywiadzie udzielonemu Piersowi Morganowi powiedział, że: ”Nie szanuję trenera, gdyż on nie szanuje mnie”.

Już bardziej zachowawczo w porównaniu do wypowiedzi podczas wywiadu brzmi dzisiejsza odpowiedź utytułowanego napastnika na komunikat klubu:

„Po rozmowach z Manchesterem United podjęliśmy wspólnie decyzję, aby zakończyć wcześniej kontrakt. Kocham klub i fanów, to nigdy się nie zmieni. Jednak wydaje się, że jest to dla mnie odpowiedni czas na szukanie nowego wyzwania. Życzę drużynie wszelkich sukcesów w tym sezonie oraz w przyszłości”.

Póki co Ronaldo może prawdziwie wykazać się podczas trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze.