Polska – Meksyk: skład na pierwszy mecz biało-czerwonych

Polska – Meksyk: skład na pierwszy mecz biało-czerwonych

Fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News
2022-11-22

Czesław Michniewicz długo mylił tropy w sprawie ustawienia i personaliów składu reprezentacji na mecz z Meksykiem. Selekcjoner reprezentacji właśnie odkrył karty, wiemy, kto zagra w naszym premierowym meczu na Mundialu w Katarze. 

Od kilku dni toczyła się debata na temat tego, kto zagra w podstawowym składzie biało-czerwonych. Duży dylemat był pomiędzy tym, czy trener powinien postawić na ustawienie z dwójką, czy trójką stoperów. W tym pierwszym ustawieniu biało-czerwoni wyglądali trochę lepiej w meczu z Chile, więc wielu fachowców głosiło, że właśnie w formacji z duetem środkowych obrońców zagramy z Meksykiem. Długo rozmawiano też, czy Robert Lewandowski ma być osamotniony w ataku, czy jednak występować z kimś u boku.

Teraz już wiemy, że wygrała koncepcja z dwoma stoperami i jednym napastnikiem. Zacznijmy jednak od obsady bramki, tutaj niespodzianki nie ma, pomiędzy słupkami wystąpi Wojciech Szczęsny. Przed nim zagrają Glik z Kiwiorem, na prawej stronie defensywy zagra Cash, na przeciwnej flance Bereszyński. Michniewicz trochę zaskoczył, jeśli chodzi o środek pola. Jako defensywny pomocnik zagra Krychowiak, przed nim zagrają ofensywnie usposobieni: Zieliński i Sebastian Szymański. Selekcjoner postawił też na wariant ze skrzydłowymi, tutaj duet będą stanowić Zalewski i Kamiński. Z przodu wystąpi osamotniony Robert Lewandowski. 

Oto skład Polaków na mecz z Meksykiem:

Szczęsny-Bereszyński, Glik, Kiwior, Cash-Kamiński, Krychowiak, S. Szymański, Zieliński, Zalewski-Lewandowski