teodorczyk koniec kariery

Łukasz Teodorczyk zakończył karierę

Fot. eastnews
2022-11-19

Rzadko zdarza się, by piłkarze z doświadczeniem reprezentacyjnym kończyli kariery w wieku zaledwie 31 lat. Tak stało się w przypadku Łukasza Teodorczyka, który ze względu na problemy ze znalezieniem klubu zdecydował się zawiesić buty na kołku.

31-latek od lata był bez klubu. Jego ostatnim zespołem w zawodowej karierze okazał się LR Vicenza, w barwach którego w ubiegłym sezonie walczył o utrzymanie się w Serie B. Teodorczyk zaliczył w rozgrywkach 14 spotkań, ale zdobył jedynie 1 gola, a jego ekipa z hukiem spadła do 3 ligi. Brak zadowolenia z postawy zawodnika zdecydował, że z Polakiem nie przedłużono umowy.

Poszukiwania nowego pracodawcy okazywały się bezskuteczne, choć Teodorczyk był łączony z wieloma polskimi klubami. Ostatecznie 19 listopada za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery.

Teodorczyk to 19-krotny reprezentant Polski. W Biało-Czerwonych barwach zdobył 4 gole. W trakcie klubowej kariery grał w Ekstraklasie oraz ligach z Ukrainy, Belgii oraz Włoch.

Fot.:AFP/EAST NEWS