Czesław Michniewicz trochę namiesza – przewidywany skład na mecz z Chile

Czesław Michniewicz trochę namiesza – przewidywany skład na mecz z Chile

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
2022-11-16

Próba generalna przed Mundialem już dzisiaj. Czesław Michniewicz nie zamierza odkrywać wszystkich kart mistrzostwami świata, dlatego dzisiejszy mecz będzie szansą dla niektórych piłkarzy na udowodnienie swojej przydatności. Postanowiliśmy się przyjrzeć temu, kto dzisiaj może wybiec na murawę stadionu Legii.

Czesław Michniewicz już wczoraj zapowiedział, że w gronie piłkarzy branych pod uwagę podczas ustalania składu na mecz z Chile zabraknie 5 graczy. Ze względu na zły stan murawy na obiekcie Legii, można się spodziewać, że trener będzie oszczędzał największe gwiazdy. Selekcjoner przyznał też, że z duetu Lewandowski – Szczęsny wystąpi jeden z nich. Najprawdopodobniej będzie to Wojciech Szczęsny, który zagra od pierwszej minuty w bramce biało-czerwonych.

W bloku defensywnym szansę najprawdopodobniej otrzymają gracze, którzy mieli problem z grą w klubach, czyli Kamil Glik i Jan Bednarek. Trójka stoperów zostanie uzupełniona przez Jakuba Kiwiora. Na prawym wahadle najprawdopodobniej zagra Przemysław Frankowski a po drugiej stronie wystąpi Jakub Kamiński.

Patrząc na środkowych pomocników to swoją szansę otrzymają na 99% Krychowiak, Żurkowski i Bielik. Ta trójka piłkarzy będzie odpowiedzialna za to, żeby dostarczyć piłki do duetu napastników, który stworzą najprawdopodobniej Krzysztof Piątek z Karolem Świderskim.

Oto przewidywany skład na mecz Polska-Chile:

Szczęsny – Kiwior, Glik, Bednarek – Frankowski, Bielik, Krychowiak, Kamiński  – Żurkowski – Piątek, Świderski