moukoko borussia barca

Młody gwiazdor zmiennikiem Lewego?

Fot. eastnews
2022-10-24

Według medialnych informacji katalońskich dzienników FC Barcelona bacznie przygląda się sytuacji Youssoufy Moukoko. Młody napastnik Borussii Dortmund jest brany pod uwagę jako potencjalny zmiennik Roberta Lewandowskiego, a w przyszłości atak Blaugrany miałby opierać się właśnie o niego. 

Youssoufa Moukoko to 17-letni reprezentant niemieckich młodzieżówek, który urodził się w Kamerunie. Do szkółki Borussii Dortmund trafił jako bardzo młody chłopak w 2016 roku i tam rozwijał się przez wiele lat. Szansę debiutu w seniorskim futbolu otrzymał już w wieku zaledwie 16 lat i od tego czasu cały świat bacznie przyglądał się jego karierze. Od tamtego czasu rozegrał w BVB już 53 spotkania z czego aż 6 w Lidze Mistrzów. Zazwyczaj jest on zmiennikiem dla podstawowych napastników, jednak zdążył już udowodnić, że ma niesamowity instynkt strzelecki - do tej pory zdobył 9 bramek i dorzucił do nich 7 asyst.

Jego obecna umowa z Borussią kończy się latem przyszłego roku, więc jeśli zawodnik nie będzie chciał jej przedłużyć, Niemcy staną przed trudnym wyborem - albo będą zmuszeni sprzedać go za niewielką kwotę zimą lub pogodzić się z jego odejściem za darmo latem. Sytuację tę chcą wykorzystać największe kluby Europy, a wśród faworytów wymienia się Paris Saint-Germain, Real Madryt, Liverpool oraz FC Barcelona.

To właśnie klub Roberta Lewandowskiego jest według katalońskich mediów najlepszym miejscem do rozwoju dla młodego Niemca. Dziennik Sport, powołując się na swoje informacje przekazał, że Blaugrana planuje zintensyfikować starania już zimą, a w przypadku braku efektu zaoferować 17-latkowi umowę jeszcze w styczniu. W następnym sezonie miałby on stać się zmiennikiem napastnika naszej kadry.

Fot.:Martin Meissner/Associated Press/East News