Reprezentacja Polski, 14.06.2022.

Mistrzostwa Świata Katar 2022: terminarz polskiej kadry

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ East News
2022-09-29

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 rozpoczną się 21 listopada, a skończą 18 grudnia, obejmując 64 mecze.

W ramach turnieju spotkania rozegrają w sumie 32 drużyny i między innymi w kontekście tego zostaną zapamiętane te mistrzostwa - od przyszłego mundialu FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) zaplanowała zwiększenie liczby uczestniczących w turnieju drużyn do 48.

W tegorocznej edycji turnieju Reprezentacja Polski znalazła się w grupie C i rozegra następujące spotkania:
Meksyk-Polska, Ad-Dauha, 22 listopada, godz. 17:00
Polska-Arabia Saudyjska, Ar-Rajjan, 26 listopada, godz. 14:00
Polska-Argentyna, Ad-Dauha, 30 listopada, godz. 20:00.

Dla Polaków ostatnim „sprawdzianem” przed MŚ będzie sparing Polska-Chile, zaplanowany na 16 listopada na PGE Narodowym w Warszawie.

Świat piłki nożnej, także w Polsce, stara się utrzymywać zainteresowanie zbliżającym się turniejem.

Aktywny w mediach jest selekcjoner Reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. W „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News uciął dyskusje na temat kadrowicza Grzegorza Krychowiaka: "Grzegorz Krychowiak dziś jest najlepszym polskim zawodnikiem występującym na tej pozycji [defensywnego pomocnika]. Specyficznej pozycji, na której trzeba mieć olbrzymie umiejętności". W wywiadzie dla "TVP Sport" selekcjoner przyznał, że dąży do tego, żeby występować w systemie z dwoma napastnikami. Natomiast dla "Sportowy 24" udzielił wypowiedzi, w której powiedział o konkretnie 18 swoich faworytach („pewniakach”) do składu na Katar 2022.

W odniesieniu do efektu Igi Świątek, dzięki której tenis stał się najczęściej oglądanym w naszym kraju sportem online –według wpisu na blogu ExpressVPN- MŚ Katar 2022 stwarzają taką możliwość dla piłki nożnej.

Mundial 2022 w Katarze na pewno będzie wielkim widowiskiem (należy podkreślić, że Katar wydał na organizację 17 razy więcej w porównaniu do Rosji w 2018 roku!), ale to co może prawdziwie przyciągnąć polskich kibiców i zachęcić do oglądania kolejnych transmisji to nie poczynione inwestycje, lecz konkretnie: poprawa wyników polskiej kadry.

Jednak czy selekcjonerowi Reprezentacji Polski uda się zbudować skład, który udźwignie presję i doprowadzi Reprezentację Polski do 1/8 finału?

Minimalnym odzwierciedleniem pracy piłkarzy w Reprezentacji, który życzymy sobie zobaczyć jako kibice, jest właśnie rozegranie powtarzalnych, dobrych spotkań w fazie grupowej, w wyniku których kadra osiągnie awans do spotkań 1/8 finału.