Wiemy, gdzie Polska zagra ostatni mecz przed Mundialem

Wiemy, gdzie Polska zagra ostatni mecz przed Mundialem

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-09-28

Zakończone w niedziele zgrupowanie reprezentacji Polski było ostatnim przed Mundialem. Teraz piłkarze udali się do klubów i to w nich będą szlifować formę przed turniejem w Katarze. Szansą, żeby sprawdzić, w jakiej dyspozycji są biało-czerwoni będzie mecz towarzyski z Chile, który odbędzie się 16 listopada. 

Reprezentacja Polski trochę poprawiła atmosferę wokół siebie dzięki wygranej z Walią. Dzięki niej biało-czerwoni pozostali w najwyższej dywizji Ligi Narodów oraz wywalczyli rozstawienie w pierwszym koszyku przed losowaniem Euro 2024. Teraz graczom, którzy są brani pod uwagę przez Czesława Michniewicza muszą się skupić na tym, żeby grać w klubach, ponieważ selekcjoner nie będzie już miał czasu na to, żeby pracować nad formą poszczególnych graczy.

Przed samym Mundialem trener nie będzie miał zbyt wiele czasu na to, żeby trenować. Zgrupowanie przed Mundialem rozpocznie się 14 listopada, a już 8 dni później biało-czerwoni zagrają w Katarze z Meksykiem. Jedyną okazją do tego, żeby sprawdzić swoje siły będzie mecz z Chile. Dzisiaj PZPN potwierdził datę meczu, będzie to 16 listopada a piłkarze zmierzą się na PGE Narodowym. Dzień po tym spotkaniu reprezentacja Polski uda się od Kataru. 

Patrząc na to, jak biało-czerwoni ostatnio radzą sobie na stadionie w Warszawie, to wybór tego obiektu niekoniecznie musi być szczęśliwy. Polacy przegrali 3 ostatnie spotkania na Narodowym, 4. z rzędu porażka może mocno popsuć atmosferę w drużynie. Jednak może podopieczni Michniewicza przełamią złą passę i w dobrych humorach udadzą się do Kataru.