Teodorczyk wyląduje w 3. lidze?

Teodorczyk wyląduje w 3. lidze?

Fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News
2022-09-27

Kariera Łukasza Teodorczyka zmierza do bardzo smutnego końca. Piłkarz, który jeszcze całkiem niedawno był w składzie reprezentacji Polski, teraz jest bez klubu. Jego nazwisko pojawiło się w kontekście podpisania kontraktu z klubem z Verony, jednak piłkarz musiałby grać w 3. lidze. 

Zjazd Łukasza Teodorczyka trwa w zasadzie od 2018 roku. W sezonie 2017/2018 Teodorczyk grał regularnie w Anderlechcie i 15 razy trafił do siatki. Wtedy też znalazł swoje miejsce w reprezentacji Polski i wystąpił nawet na Mundialu w Rosji. Od tego czasu z sezonu na sezon było gorzej.

Teodorczyk z Belgii przeniósł się do Włoch, do Udinese. W tej drużynie nie przebił się do składu, zaliczył zaledwie 16 występów i raz trafił do siatki. Rok później napastnik również 16 razy pojawił się na boisku i ani razu nie pokonał bramkarza. W sezonie 2020/2021 Teodorczyk szukał szczęścia na wypożyczeniu w Royal Charleroi, ale też bez pozytywnego skutku. Ostatnie rozgrywki polski napastnik spędził w Serie B w Vincenzie, lecz tylko raz trafił do bramki.

Po sezonie wygasł jego kontrakt z Udinese, lecz jak na razie nie znalazł się żaden chętny na usługi piłkarza. Mówiło się o tym, że zainteresowany jest Radomiak, w kierunku Teodorczyka zerkali też włodarze Jagiellonii. Do konkretów jednak nie doszło a gracz cały czas jest bez klubu. Teraz mówi się, że piłkarza w swoich szeregach widzieliby włodarze Virtusu Werona. To oznaczałoby, że Teodorczyk musiałby w wieku 31 lat szukać szansy na odbudowę w Serie C.