Z Walią o punkty i poprawę humorów – taki jest cel Michniewicza i Szczęsnego

Z Walią o punkty i poprawę humorów – taki jest cel Michniewicza i Szczęsnego

Fot. Beata Zawadzka/East News
2022-09-24

Mecz z Walią zadecyduje o tym, czy biało-czerwoni pozostaną w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Mecz ma także duże znaczenie ze względu na atmosferę, jaka towarzyszy narodowej drużynie. Wygrana może sprawić, że biało-czerwoni w lepszych humorach pojadą do Kataru, porażka sprawi, że nastroją będą gorsze. Przed tym spotkaniem głos zabrał selekcjoner Czesław Michniewicz oraz Wojciech Szczęsny.

Na konferencji prasowej padły pytania dotyczące ustawienia drużyny. Michniewicz przyznał rację Robertowi Lewandowskiemu, który wcześniej mówił, że lepiej mu się gra w duecie snajperów. Trener stwierdził, że rozumie słowa kapitana drużyny i przyznał mu rację, lecz mecz trwa 90 minut a dobra gra dwójką napastników trwała tylko 10. 

Mecz z Walią ma duże znaczenie i Michniewicz przyznał, że jest tego świadomy. Jednak dodał też, że bardzo istotne są mistrzostwa świata. O dużej randze niedzielnego meczu może świadczyć też fakt, że po raz kolejny w bramce wystąpi Wojciech Szczęsny. Selekcjoner przyznał, że dla niego to właśnie golkiper Juventusu jest numerem jeden. On zresztą sam przyznał, że mecz przeciwko Walii jest ważny i postarają się wywalczyć korzystny wynik po to, żeby zapewnić utrzymanie i poprawić trochę nastroje wokół reprezentacji. 

Co do wyborów taktyki i zmian w składzie to Michniewicz nie zdradził wielu szczegółów. Przyznał tylko, że Sebastian Szymański zmaga się z kontuzją  przywodziciela, więc jego występ stoi pod znakiem zapytania. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry.