Dwaj piłkarze opuszczają zgrupowanie – pole manewru Michniewicza się zawęża

Dwaj piłkarze opuszczają zgrupowanie – pole manewru Michniewicza się zawęża

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
2022-09-23

Po porażce z Holandią atmosfera wokół reprezentacji Polski jest niezbyt dobra. Polacy już w niedzielę będą mieli szansę ją poprawić, muszą jednak dobrze zagrać w meczu z Walią. Już dzisiaj wiadomo, że jeden z graczy, na którego liczył Michniewicz nie będzie mógł zagrać w tym starciu.

Piłkarze, którzy wczoraj grali w meczu na Stadionie Narodowym dzisiaj mają przerwę od treningów. Na zajęciach pojawili się jedynie piłkarze, którzy wczoraj nie mieli okazji wystąpić przeciwko Holandii. Ważnym tematem, przejawiającym się jest zdrowie graczy. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

W najbliższym meczu biało-czerwonych nie zagra Arkadiusz Reca. Lewy obrońca był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Holandią, jednak przyplątał mu się uraz, przez co nie zagrał wczoraj. Dzisiaj już wiadomo, że jego pobyt na zgrupowaniu się zakończył i nie weźmie on udziału w spotkaniu z Walią. To może dla niego oznaczać koniec marzeń o Mundialu, ponieważ Michniewicz nie miał okazji go sprawdzić w meczu o punkty reprezentacji.

Drugim nieobecnym w kadrze jest Mateusz Łęgowski. W jego przypadku było to już wcześniej uzgodnione, że po meczu z Holandią dołączy on do drużyny U-21. Pomocnik Pogoni Szczecin zdążył jednak dość niespodziewanie zadebiutować w seniorskiej reprezentacji. Zawodnik wczoraj wszedł na murawę w 86. minucie i zastąpił Piotra Zielińskiego. Był on drugim debiutantem obok Michała Skórasia.