Przypuszczalny skład na mecz z Holandią – Michniewicz postawi na sprawdzone rozwiązania?

Przypuszczalny skład na mecz z Holandią – Michniewicz postawi na sprawdzone rozwiązania?

Fot. Wojciech Olkusnik/East News
2022-09-22

Selekcjoner reprezentacji Polski już w meczu z Holandią chciałby zapewnić utrzymanie w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Żeby to osiągnąć, Czesław Michniewicz zamierza skorzystać ze swoich najlepszych graczy. Wiele na to wskazuje, że w pierwszym składzie biało-czerwonych zabraknie Arkadiusza Milika. 

Został 2 kolejki do końca rozgrywek fazy grupowej Ligi Narodów. Polacy mają 3 punkty przewagi nad Walią i już dzisiaj mogą zapewnić sobie pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Być może wystarczy nawet zremisować z Holendrami, ponieważ trudno oczekiwać, że Walia wygra w Belgii. 

Dlatego też Czesław Michniewicz zamierza wystawić najmocniejszy skład. W bramce najprawdopodobniej wystąpi Wojciech Szczęsny. Wydaje się, że selekcjoner postawi na ustawienie z trójką stoperów, w którym centralną postacią będzie Kamil Glik. Obok niego zagra z jednej strony Jakub Kiwior a z drugiej Jan Bednarek. Szczególnie wybór tego drugiego stał pod znakiem zapytania, ponieważ ostatni mecz obrońca Aston Villi rozegrał 23 sierpnia. 

Na prawym wahadle Michniewicz najprawdopodobniej postawi na Przemysława Frankowskiego, który zastąpi kontuzjowanego Matty’ego Casha. Po drugiej stronie boiska możliwe, że zagra Nicola Zalewski, chociaż na tej pozycji może wystąpić też Arkadiusz Reca.

Z powodu kontuzji duży ból głowy selekcjoner ma przy układaniu środka pola. Nie ma Góralskiego, Bielika oraz Modera, więc Michniewicz musi trochę pokombinować. Możliwe, że postawi na duet Krychowiak–Linetty. Swoją szansę otrzymać może też Jakub Piotrowski. 

Przed nimi najprawdopodobniej zagrają Piotr Zieliński i Sebastian Szymański. Wygląda na to, że selekcjoner nie zdecyduje się na wariant z dwoma napastnikami, więc Arkadiusz Milik rozpocznie mecz na ławce a na szpicy zagra Robert Lewandowski. Oto przypuszczalny skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią:

Szczęsny - Bednarek, Glik, Kiwior - Frankowski, Linetty, Krychowiak, Zalewski - Szymański, Zieliński - Lewandowski

Pierwszy gwizdek sędziego na Stadionie Narodowym o 20.45.