Zalewski zostanie na dłużej w Romie?

Zalewski zostanie na dłużej w Romie?

Fot. Nur Photo/East News
2022-09-07

Młody piłkarz wdarł się w poprzednim sezonie do podstawowego składu drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho. Od razu wzbudził zainteresowanie większych klubów niż AS Roma. Zanosi się jednak na to, że czołowe europejskie firmy będą się musiały na razie obejść smakiem, ponieważ zawodnik otrzyma propozycję od klubu z Rzymu.

24 występy i 2 asysty – bilans młodego Polaka w pierwszym poważnym sezonie w Romie wygląda okazale. Po początkowych problemach z grą Zalewski przedarł się do pierwszego składu grając na jako lewy wahadłowy. Na tej pozycji wystąpił też w finale Ligi Konferencji UEFA, który Roma wygrała 1:0. Piłkarz otrzymał też powołanie do reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza i wystąpił we wszystkich czerwcowych meczach Ligi Narodów. 

W tegorocznych rozgrywkach młody Polak również łapie ważne minuty. Jak na razie wystąpił w 4 spotkaniach drużyny Jose Mourinho. Nie ma jednak pewnego miejsca w składzie, ponieważ do gry wrócił reprezentant Włoch Leonardo Spinazzola. Zalewski teraz jest jednak często ustawiany wyżej, w linii pomocy.

20-latek może budzić duże zainteresowanie na rynku transferowym, o czym doskonale wiedzą władze klubu. Jak podaje włoski dziennikarz Nicolo Schira, gracz Romy ma otrzymać propozycję nowego kontraktu. Aktualny wygaśnie w czerwcu 2025, jednak władze rzymskiego klubu chcą już teraz go przedłużyć. Nowa umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2026/2027. Jeśli piłkarz go podpisze to będzie mógł liczyć na dużą podwyżkę, ponieważ teraz zarabia około 0,5 mln € rocznie.