Francja zagra na Mundialu bez swojego lidera?

Francja zagra na Mundialu bez swojego lidera?

Fot. LaPresse/Associated Press/East News
2022-09-06

Mistrzowie Świata mają duży problem przed Mundialem. Do turnieju zostało 2,5 miesiąca a lider drużyny zmaga się z kontuzją. Rozpoczęła się walka z czasem, szansę na grę Paula Pogby w Katarze nie są duże. 

Francuski piłkarz od wielu lat już szuka formy. 6 lat spędzone w Manchesterze United nie było dla niego udanym czasem. Piłkarzowi wypominano to, że nie jest wart 105 mln €, które Czerwone Diabły za niego zapłaciły. Pomocnik notował w sezonie zaledwie kilka dobrych spotkań, po czym albo snuł się po boisku, albo był kontuzjowany.

Kiedy kontrakt z klubem z Old Trafford wygasł, piłkarz postanowił wrócić do Juventusu, w którym wcześniej notował bardzo dobre występy. Gra w Turynie miała mu też pomóc w odbudowie formy przed Mundialem. Niestety dla niego, nie udało mu się jeszcze zadebiutować w drużynie Starej Damy. Zawodnik zmaga się z kontuzją kolana, lecz we wrześniu miał wrócić do gry.

Pogba wczoraj wrócił do treningów. Jednak nie był zadowolony z tego, jak zachowuje się jego kolano. Piłkarz wcześniej nie chciał się decydować na operację, jednak po wczorajszym treningu podjął z lekarzami decyzję, że najlepszym wyborem będzie poddanie się zabiegowi. 

To mocno komplikuję sprawę ewentualnego występu zawodnika na najbliższym Mundialu. Co prawda operacja się udała, lecz zawodnik będzie potrzebował kilku tygodni na wyleczenie. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatni mecz Pogba rozegrał w kwietniu, wątpliwe jest by był w formie na turniej w Katarze.