Kluby Polaków powalczą o Ligę Mistrzów

Kluby Polaków powalczą o Ligę Mistrzów

Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER
2022-08-10

Walka o grę w Champions League wkracza w decydującą fazę. Na placu boju zostało 12 drużyn, które powalczą o 6 wolnych miejsc. Wśród nich są zespoły z Polakami w składzie. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną za 2 tygodnie.  

W grze o awans jest także Dynamo Kijów. Ukraińcy, którzy swoje mecze rozgrywają w Łodzi, po trudnym dwumeczu pokonali austriacki Sturm Graz. Stało się to dopiero po dogrywce. W pierwszym składzie Dynama wystąpił Tomasz Kędziora, który rozegrał 71 minut. Teraz drużynę Polaka czeka trudne wyzwanie, ponieważ zagra ona z Benficą Lizbona.

Szansę na grę w Champiopns League ma też Kamil Grabara. Jego FC Kopenhaga zagra w dwumeczu z tureckim Trabzonsporem. Polak jednak nie wystąpi w tych meczach, ponieważ leczy kontuzję. 

Teoretycznie, szansę na grę w Champions League ma jeszcze Mateusz Żukowski. Piłkarz jest graczem Rangers, jednak rzadko kiedy otrzymuje szansę na grę. Jego klub w decydującym dwumeczu zmierzy się z PSV Eindhoven.

Jeśli klubom Polaków uda się pokonać ostatnich rywali, to dołączą oni do 5 innych reprezentantów Polski, których kluby mają już zapewnioną grę w Lidze Mistrzów. Są to: Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik i Kamil Piątkowski. 

W walce o grę w Lidze Mistrzów już od dawna nie ma mistrza Polski. Lech Poznań w kompromitującym stylu odpadł z Karabachem Agdam. Jednak Azerowie pokazują, że nie są bez szans w walce o grę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich, wyeliminowali w 3. rundzie eliminacji Ferencvaros i w decydującym starciu zmierzą się z Viktorią Pilzno.