Karbownik oficjalnie w nowym klubie

Karbownik oficjalnie w nowym klubie

Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER
2022-08-04

Kariera Michała Karbownika stanęła pod dużym znakiem zapytania. Piłkarz miał duże problemy ze znalezieniem odpowiedniego klubu dla siebie, ale chyba w końcu mu się to udało. Szansę na odbudowę będzie miał w Niemczech.

Z perspektywy czasu można ocenić, że przejście Michała Karbownika do angielskiego Brighton było dużym błędem. Polski piłkarz zimą 2021 roku trafił do Premier League, jednak ani razu nie miał okazji wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej na wyspach. Po pół roku na południu Anglii zawodnik zdecydował się na zmianę otoczenia i udał się na wypożyczenie do Grecji. 

W Olympiakosie Pireus jednak również kariery nie zrobił, w ciągu całego sezonu zaledwie 9 razy pojawił się w składzie pierwszej drużynie. Częściej występował w rezerwach drużyny z Pireusu. Było jasne, że w Grecji nie ma dla niego przyszłości. W Brighton również brakowało miejsca dla Polaka, więc ten musiał szukać innego klubu.

Utrudnieniem w całej sytuacji jest fakt, że Karbownik za wszelką cenę chce grać jak środkowy pomocnik, podczas gdy większość widzi go jako prawego obrońcę. To sprawiło, że opcje się zawęziły. Przez chwilę wydawało się, że piłkarz trafi do Lechii Gdańsk. Jednak zwyciężyła opcja zagraniczna. Dzisiaj oficjalnie potwierdziło się to, na co zanosiło się od dawna. Karbownik został zaprezentowany jako zawodnik Fortuny Duesseldorf. Piłkarz spędzi rok w 2. Bundeslidze, gdzie będzie mógł grać razem z Dawidem Kownackim. Celem Fortuny na sezon 2022/2023 jest walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.