Piątek bohaterem transferu do dużego klubu?

Piątek bohaterem transferu do dużego klubu?

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2022-08-03

Jeden dobry sezon we Włoszech – tyle wystarczyło, żeby Krzysztof Piątek wyrobił sobie renomę i zainteresowanie innych klubów. Ostatnie lata nie są już dla niego aż tak udane, a i tak napastnik wzbudza duże zainteresowanie. Możliwe, że trafi do czołowego klubu Bundesligi. 

10, 7 i 7 – te liczby opisują dokonania strzeleckie Krzysztofa Piątka w ostatnich trzech sezonach. Piłkarz sezon 2019/2020 rozpoczynał w Milanie, później trafił do Herthy Berlin, z której wiosną 2022 roku był wypożyczony w Fiorentinie. W żadnym z tych klubów nie zagrzał na dłużej miejsca, ponieważ grał nieskutecznie. 

Jeszcze pod koniec tego sezonu był bliski pozostania na dłużej we Florencji, jednak władze Violi nie zdecydowały się na wykupienie Polaka. Pomimo tego, że Piątek w kolejnych klubach się nie sprawdza, nadal wzbudza duże zainteresowanie. W kolejnym okienku polski piłkarz powinien zmienić zespół. A to dlatego, że władze klubu z Berlina chcą go sprzedać. Nie jest tajemnicą, że Polak ma jeden z wyższych kontraktów w Herthcie i dlatego też działacze chcą się go pozbyć.

Piątek był już jedną nogą w Salernitanie, ale ostatecznie odrzucił propozycję tego klubu. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”, napastnik nie chciał grać w klubie, w którym będzie zmuszony do walki o utrzymanie. Jednak dziennikarz podaje, że Piątek jest na liście Borussii Dortmund. To brzmi sensacyjnie, ale władze BVB szukają kogoś, kto zastąpi Sebastiena Hallera, który wypadł z gry z powodu raka jąder. Na razie jednak nie ma w tej sprawie konkretów, ale następne dni powinny więcej wyjaśnić.