klich leeds utrecht

Klich opuści Anglię?

Fot. eastnews
2022-08-03

Jeszcze nie tak dawno Mateusz Klich był podstawowym zawodnikiem Leeds United, ale po zmianie trenera musi liczyć się z mniejszą liczbą minut. Polak według Tomasza Włodarczyka bierze pod uwagę możliwość odejścia na wypożyczenie do Eredivisie. 

Mateusz Klich to jeden z ulubieńców Marcelo Bielsy. Gdy Argentyńczyk pojawił się w klubie, Polak stał się czołową postacią Leeds, zdecydowanie się rozwinął, wrócił do kadry i zanotował wiele bardzo dobrych występów na poziomie Premier League. Niestety rozczarowujące wyniki osiągane przez Pawie w sezonie 2021/2022 spowodowały, że w końcówce sezonu Bielsa pożegnał się ze stanowiskiem, a jego miejsce zastąpił Amerykanin Jesse Marsch. 48-latek nie traktuje jednak Klicha jak lidera zespołu, a bardziej jako zmiennika dla podstawowych piłkarzy drużyny. Trener Leeds otwarcie przyznał, że pomocnik będzie bardzo użyteczną postacią zespołu, jednak jeśli Polak zdecyduje się szukać nowego klubu, w którym będzie miał szansę grać częściej, to nie będzie na siłę blokował transferu.

Po takich wypowiedziach Klich wraz ze swoim agentem rozpoczęli poszukiwania nowego zespołu, a te trwają już od kilku tygodni. Według informacji Tomasza Włodarczyka bardzo prawdopodobne jest, że szukanie można zakończyć. Usługami 32-latka zainteresowany jest bowiem FC Utrecht, czyli zespół, z którego Klich trafił do Anglii. Jak na razie spekuluje się, że będzie to jedynie wypożyczeniem, ale nie wiadomo, czy w umowie zawarta zostanie klauzula opcjonalnego lub obowiązkowego wykupu. 

Fot.:TREVOR COLLENS/AFP/East News