Kolejny transfer Rakowa

Kolejny transfer Rakowa

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-08-03

Wicemistrzowie Polski robią dużo ruchów podczas aktualnego okienka transferowego. Marek Papszun konsekwentnie wzmacnia skład, dzisiaj klub z Częstochowy ogłosił oficjalnie 5. transfer do drużyny.  

W Częstochowie robią ruchy, które budzą podziw. Klub przedłużył umowy ze swoimi dwoma gwiazdami, czyli z Ivim Lopezem i Vladanem Kovaceviciem. Ponadto do drużyny dołączyli nowi piłkarze. Raków podpisał kontrakty z Fabianem Piaseckim, Gustavem Berggrenem, Xavier Dziekonskim i Stratosem Svarnasem. Te ruchy mają sprawić, że częstochowianie powalczą o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA oraz mistrzostwo Polski. 

Jednak to nie koniec wzmocnień, które przygotowali zdobywcy Pucharu Polski. Już kilka tygodni temu mówiło się, że Marek Papszun widziałby w swoim składzie Bartosza Nowaka z Górnika Zabrze. Sam zawodnik też był zainteresowany przejściem do Rakowa, klub dość szybko doszedł do porozumienia z piłkarzem w sprawie kontraktu. Brakowało jednak umowy z klubem z Zabrza.

Jednak obydwu stronom udało się dojść do porozumienia. Górnik ostro się targował o piłkarza i wywalczył niezłą kwotę jak na 28-letniego pomocnika, który ma tylko rok ważnego kontraktu. Częstochowianie będą musieli zapłacić za Nowaka około 400 tys. €. Zawodnik już podpisał umowę z klubem. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025 z możliwością przedłużenia o dodatkowy rok.

Piłkarz odchodzi po dwóch latach z Zabrza. Szczególnie udany dla niego był poprzedni sezon, w którym strzelił 8 bramek i zaliczył 7 asyst.

Zobacz także