Broendby wypunktowało Pogoń

2022-07-28

Po pierwszym meczu Pogoni z Broendby w Szczecinie panował umiarkowany optymizm i nadzieja na awans. Rzeczywistość dość szybko okazała się brutalna, Duńczycy stłamsili Portowców i dość szybko zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA.

Z racji stosunkowo niedużej odległości i dogodnego połączenia do Kopenhagi, w stolicy Danii pojawiło się wielu kibiców Pogoni. Mieli oni nadzieję na to, że Portowcy nawiążą do poziomu, który pokazali w drugiej połowie spotkania z Broendby w Szczecinie i powalczą o awans.

Te nadzieje jednak zostały dość szybko rozwiane. Można powiedzieć, że początek meczu w Kopenhadze był podobny do starcia Lechii z Rapidem. Krótko po upływie kwadransa, szczecinianie, po fatalnym błędzie Stipicy, sprokurowali rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Hedlund i trafił do siatki. W 34. minucie do siatki trafił ponownie Hedlund i Pogoń była już w bardzo trudnej sytuacji. Do przerwy Broendby utrzymało prowadzenie 2-0.

Po przerwie obraz gry za wiele się nie zmienił. W 52. minucie było już praktycznie po meczu. Do siatki trafił Kvistgaarden i było już 3-0. Broendby było bardzo skuteczne w starciu z Pogonią i krótko po upływie godziny strzeliło 4. bramkę. Tym razem Stipicę pokonał Divkovic.

Do końca Portowcy szukali honorowego trafienia. Ta sztuka im się jednak nie udała i mecz zakończył się wynikiem 4-0. Pogoń dołączyła więc do Lechii i na poziomie 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji UEFA zakończyła swoją europejską przygodę w sezonie 2022/2023.