Krzysztof Piątek blisko nowego klubu

Krzysztof Piątek blisko nowego klubu

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-07-22

Kolejny sezon się zbliża i kolejny raz Krzysztof Piątek jest bliski zmiany klubu. Polski napastnik najprawdopodobniej nie wróci do Berlina, tylko będzie kontynuował karierę we Włoszech. Według włoskiej prasy rozmowy są zaawansowane i piłkarz lada dzień zostanie zaprezentowany w nowym zespole. 

Sezon 2021/2022 nie ułożył się po myśli polskiego snajpera. Zawodnik rozgrywki rozpoczął w barwach Herthy Berlin, jednak w stolicy Niemiec nie potrafił się przebić do pierwszego składu. W Bundeslidze raptem 9 razy pojawił się na boisku i strzelił tylko 1 bramkę. Być może tych występów byłoby więcej, gdyby nie rehabilitacja po operacji kostki. 

Zimą Polak przeszedł do Fiorentiny. Początek we Włoszech był obiecujący, Piątek kilkukrotnie trafił do siatki w styczniu i lutym. Jednak już później, napastnik nie był skuteczny, przez co stracił miejsce w składzie. Ostatecznie Fiorentina nie zdecydowała się na to, żeby wykupić zawodnika z Herthy

Jednak to nie oznacza, że polski napastnik wróci do Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że Piątek pozostanie w kraju, w którym notował najlepsze wyniki. Jak podaje „La Gazette dello Sport” zawodnik ma być bliski przejścia do Salernitany. Klub, który w zeszłym sezonie utrzymał się w Serie A, chce wypożyczyć zawodnika z Herthy. Włosi mają mieć też prawo do wykupienia piłkarza. Jak podaje włoski dziennik, klub z Berlina ma też pokrywać połowę wynagrodzenia zawodnika. Jeśli transfer dojdzie do skutku, to piłkarz dołączy do Francka Ribery’ego i Paweł Jaroszyński.