Płacheta zmienia klub

Płacheta zmienia klub

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-07-07

Reprezentant Polski musiał poszukać drużyny, w której będzie miał więcej szans do gry. W Norwich mu nie poszło zbyt dobrze, teraz w nowym klubie ma mieć szansę złapać więcej minut i wywalczyć miejsce w reprezentacji Polski.

Jak na razie szybki skrzydłowy niezbyt dobrze radzi sobie w Anglii. 2 lata temu, gdy trafiał do Norwich, wydawało się, że będzie miał dużo okazji do gry na zapleczu Premier League. Polak nie był podstawowym graczem drużyny, która w sezonie 2020/2021 wywalczyła awans do Premier League. Pomimo tego otrzymał powołanie od Paulo Sousy na mistrzostwa Europy i pozostał w drużynie, która zaczęła występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Drugi sezon w Norwich również nie był udany dla polskiego skrzydłowego. Zawodnik rzadko kiedy łapał się do podstawowego składu popularnych „Kanarków”. Jedynie w końcówce roku 2021 otrzymał kilka okazji do zaprezentowania się w pierwszej jedenastce. Piłkarz jednak nie rzucił na kolana Premier League i razem z Norwich powrócił do Championship.  

Płacheta nie zostanie jednak w drużynie „Kanarków”. Piłkarz został wypożyczony do Birmingham FC, czyli drużyny występującej w tej samej lidze. Nowa drużyna polskiego skrzydłowego w poprzednim sezonie nie była czołową drużyną zaplecza Premier League. Klub zakończył rywalizację na 20 miejscu. Przejście do Birmingham ma sprawić, że Płacheta zacznie regularnie grać, czym zwiększy swoje szanse na występ na mistrzostwach świata w Katarze. Wypożyczenie potrwa do końca sezonu 2022/2023.