Krychowiak przejdzie do egzotycznej ligi?

Krychowiak przejdzie do egzotycznej ligi?

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-07-06

Czas leci a Grzegorz Krychowiak nadal jest zawodnikiem Krasnodaru. Sam piłkarz nie wypowiada się w sprawie ewentualnego odejścia z Rosji, jednak w mediach pojawia się dużo spekulacji. Według Fabrizio Romano piłkarz ma ofertę z egzotycznego kraju.

Grzegorz Krychowiak ma 32-lata na karku i ważną umowę z rosyjskim klubem. Jego kontrakt obowiązuje aż do końca sezonu 2023/2024. Zgodnie z nim zarabia około 3 mln € netto rocznie, co jest dość dużą przeszkodą w poszukiwaniu nowego klubu, ponieważ mało kto chce aż tyle płacić pomocnikowi. Stąd też na razie brak poważnych ofert dla piłkarza.

Jeszcze pod koniec maja mówiło się, że gracz może zostać w AEK Ateny. Po wybuchu wojny w Ukrainie piłkarz udał się właśnie do Grecji, gdzie rozegrał 9 spotkań, strzelił 2 bramki i miał 2 asysty. Jednak klub z Aten nie dysponował aż tak dużymi środkami, żeby przekonać piłkarza do pozostania. Mówiło się też o zainteresowaniu klubów z Bundesligi i Malmoe, jednak w tym przypadku również zabrakło konkretów. 

Teraz piłkarz ma na stole konkretną ofertę, jednak z kraju, który nie ma zbyt silnej ligi. Jak donosi Fabrizio Romano, Krychowiak otrzymał propozycję przejścia do Al-Shabab Club, który występuje w Arabii Saudyjskiej. Teraz zawodnik musi podjąć decyzję, czy właśnie w tym kraju będzie chciał kontynuować swoją karierę. Al-Shabab zakończył ostatni sezon w swojej lidze na 4. miejscu. Klub jest także w grze o Azjatycką Ligę Mistrzów, przed nim mecze w 1/8 finału tych rozgrywek.