Kibice Widzewa pokazali moc

Kibice Widzewa pokazali moc

Fot. Adam Polak/REPORTER
2022-07-05

Moda na Widzew nie przemija. Łódzki klub pochwalił się wynikami sprzedaży karnetów i trzeba przyznać, że ta liczba robi wrażenie. Dzięki kibicom do klubu wpłynie potężna gotówka. 

Otwarcie nowego stadionu w Łodzi sprawiło, że znowu na Widzewie zaczęły pojawiać się tłumy. Klub mógł pochwalić się znakomitą frekwencją już na poziomie III ligi, na której mecze chodziło po kilkanaście tysięcy widzów. Nie inaczej było też na wyższych poziomach rozgrywek, najczęściej większość osób wykupowała karnety na całą rundę. Na ostatni mecz sezonu w I lidze zainteresowanie było na poziomie około 50 tys. osób, a stadion mógł pomieścić tylko około 18 tys. kibiców.

W Ekstraklasie również nie powinno być problemów z frekwencją na obiekcie, który mieści się przy al. Piłsudskiego 138. Powrót po 8 latach do Ekstraklasy mocno zmotywował kibiców Widzewa, którzy wykupili imponującą liczbę karnetów. Łodzianie pochwalili się, że sprzedali aż 15903 karnety. To imponujący wynik, który sprawia, że na trybunach Widzewa w rundzie jesiennej będzie naprawdę tłoczno.

Ten imponujący wynik to także gwarancja dużych wpływów do klubowej kasy. Łódzki klub zarobi ponad 5 mln złotych dzięki tak dużej liczbie wykupionych abonamentów. To może sprawić, że do Widzewa trafią lepsi piłkarze, niż ci, którzy dotychczas podpisali umowę z klubem. Jak na razie 4-krotni mistrzowie Polski zakontraktowali 6 nowych graczy. Są to Serafin Szota, Mateusz Żyro, Jordi Sanchez, Juliusz Letniowski, Juljan Shehu i Bozhidar Chorbadzhiyski. 

 

Zobacz także