probierz u21

Probierz trenerem kadry u21

Fot. eastnews
2022-07-04

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił dziś oficjalnie to, co w mediach jako bardzo prawdopodobna plotka pojawiało się już kilka tygodni temu. Michał Probierz został selekcjonerem kadry do lat 21. Na stanowisku zastąpi Macieja Stolarczyka, który piastował je do 14 czerwca br.

50-letni Michał Probierz to trener z bardzo bogatym jak na polskie warunki CV. W swojej karierze prowadził już m.in. Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, czy Lechię Gdańsk. Jako jeden z nielicznych w Polsce szkoleniowców może poszczycić się pracą poza granicami naszego kraju - w 2011 roku zaufał mu Aris Saloniki, jednak przygoda z Grecją zakończyła się po zaledwie 9 spotkaniach (bilans 4-1-4). Najciekawszym momentem kariery Probierza były jednak ostatnie lata, kiedy to od 2019 roku łączył pracę trenera oraz wiceprezesa Cracovii Kraków. Nie osiągnął jednak takich sukcesów, jakich oczekiwał właściciel Janusz Filipiak. Trener chciał opuścić klub i powoływał się na wypalenie zawodowe, jednak prezes nie zamierzał pozwalać mu zrezygnować z umowy, czego efektem były coraz słabsze wyniki. Ostatecznie panowie zakończyli współpracę w listopadzie 2021 roku. 

Probierz w mediach otwarcie mówił o sportowym wypaleniu i chęci odpoczynku od piłki nożnej, jednak... nie trwało jednak długo. Niespełna dwa miesiące później podpisał on kontrakt z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, a rozwiązał go 2 dni później, powołując się na całkowicie odmienne ustalenia w momencie zawierania umowy. Od stycznia 2022 roku Probierz pozostawał bez pracy i był jednym z kandydatów do zastąpienia Paulo Sousy w reprezentacji.

Jak na razie 50-latek musi uzbroić się w cierpliwość i podążyć drogą Czesława Michniewicza. Ten zasłużył na propozycję pracy z kadrą dobrymi wynikami w młodzieżówce, której obecnym selekcjonerem został właśnie Michał Probierz. Szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Macieja Stolarczyka, który rozstał się z PZPN po bardzo nieudanych eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Fot.:PIOTR DZIURMAN/REPORTER