lewandowski bayern mistrzostwo barcelona

Barcelona nie chce dać więcej za Lewandowskiego!

Fot. eastnews
2022-07-02

Według najnowszych informacji Barcelona nie jest w stanie dojść do porozumienia z Bayernem Monachium i rezygnuje z transferu Roberta Lewandowskiego, jeśli będzie trzeba w jego ramach zapłacić więcej niż 40 milionów euro. Piłeczka jest teraz po stronie klubu z Bawarii.

Saga transferowa związana z Robertem Lewandowskim trwa w najlepsze. Choć Barcelona złożyła już dwie oficjalne oferty, to obie zostały odrzucone. Powodem były oczywiście warunki finansowe, które nie spełniały wymagań Bayernu. W kuluarach mówi się, że Niemcy chcą za kapitana naszej kadry blisko 50 milionów euro. Hiszpańskie media z kolei informują, że Barcelona za napastnika w tym wieku nie przeznaczy więcej niż 40 milionów euro (+ bonusy), co będzie ostatnią wystosowaną propozycją.

Dziennikarze z Hiszpanii twierdzą też, że takie zachowanie Blaugrany jest głęboko przemyślane i ma za zadanie zmuszenie Bawarczyków do obniżenia oczekiwań za Lewandowskiego. Barcelona musi bowiem liczyć każdego wydawanego eurocenta ze względu na problemy finansowe, a każdy upust z ceny będzie dla nich wielką zaletą. Dodatkową presję na Bayern ma wywierać też Lewandowski, jego agent, a także inni zawodnicy Mistrza Niemiec. Wszyscy wydają się już pogodzeni z odejściem 33-latka, a wielu z takiego faktu się nawet ucieszy. Warto przypomnieć, że Lewandowskiego zabrakło w materiałach promocyjnych, dotyczących gry eFootball.

Hiszpańskie media podały też ciekawe informacje na temat obietnic, jakie przekazało Barcelonie otoczenie piłkarza. Według agenta Lewandowskiego kwota 40 milionów miała przekonać Bayern do sprzedaży, dlatego Blaugrana uważa, że swoją część pracy wykonała - teraz czas na dopięcie szczegółów po stronie Piniego Zahaviego. 

Fot.:CHRISTOF STACHE/AFP/East News