Milik będzie miał nowego trenera

Milik będzie miał nowego trenera

Fot. SAKIS MITROLIDIS/AFP/East News
2022-07-01

Zmiana szkoleniowca w Marsylii. Arkadiusz Milik będzie miał nowego szkoleniowa, informację potwierdzili już dziennikarze L’Equipe oraz Fabrizio Romano. To powinien być dobry news dla Arkadiusza Milika. 

Poprzedni sezon był udany dla Olympique Marsylia. Drużyna prowadzona przez Jorge Sampaoliego dobrze się spisywała przez większość sezonu. Dopiero w końcówce zaczęła trochę tracić rezon, jednak dowiozła do końca wicemistrzostwo Francji, które zagwarantowało Marsylii udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Marsylczycy długo też byli w grze o zwycięstwo w Lidze Konferencji UEFA, odpadli dopiero w półfinale.

Pomimo dobrych wyników w drużynie jednak dochodziło do konfliktów pomiędzy zawodnikami a trenerem. Jednym z graczy, którzy mieli problem z dogadaniem się z Sampaolim był Arkadiusz Milik, przez co często lądował też na ławce rezerwowych. Po sezonie piłkarz przyznał, że już wszystko sobie wyjaśnił ze szkoleniowcem i nie powinno to rzutować na jego przyszłość w klubie. 

Jednak Argentyńczyk nie poprowadzi wicemistrzów Francji w sezonie 2022/2023. Jak podają zagraniczne media Sampaoli nie będzie jednak prowadzić drużyny w przyszłym sezonie. Po zakończonym sezonie w Marsylii doszło do problemów natury formalnej i nad klubem krąży widmo kary dyscyplinarnej. To miało przestraszyć Argentyńczyka, że nie otrzyma on wzmocnień, które pomogłyby w skutecznej walce w Lidze Mistrzów. Wcześniej wydawało się, że władze klubu dogadają się z Sampaolim. 

Dzisiaj jednak media obiegły doniesienia, że szkoleniowiec zrezygnował z posady. Na razie jednak klub nie potwierdził tej informacji, lecz doniesienia z wiarygodnych źródeł mówią, że Arkadiusz Milik będzie miał w przyszłym sezonie nowego trenera.