Gdzie zagra Bartłomiej Drągowski?

Gdzie zagra Bartłomiej Drągowski?

Fot. Beata Zawadzka/East News
2022-07-01

O polskim bramkarzu bardzo głośno jest w kontekście przejścia do innego klubu. Na razie jednak brakuje konkretów ze strony ewentualnych nowych pracodawców Drągowskiego. Jedną z opcji może być pozostanie na dłużej we Fiorentinie.

Poprzedni sezon nie był zbytnio udany dla polskiego bramkarza. Już w pierwszym meczu otrzymał czerwoną kartkę, po odbyciu kary wrócił na kilka spotkań między słupki Violi. Jednak od października leczył kontuzje, wrócił do składu na chwilę w lutym, jednak po rozegraniu dwóch spotkań w Serie A, został posadzony na ławkę. W sezonie 2021/2022 więcej się mówiło o tym, że zawodnik chce odejść z Violi niż o jego występach, których miał raptem 7 we włoskiej ekstraklasie.

Na brak gry Drągowskiego złożyła się słabsza forma oraz to, że nie chciał przedłużyć kontraktu z włoskim klubem. Już w końcówce sezonu dużo się mówiło o tym, że zainteresowane polskim bramkarzem jest Southampton. Jednak ta transakcja nie doszła do skutku, do klubu z Premier League trafił inny, polski bramkarz – Mateusz Lis.

Po fiasku rozmów z Anglikami, do gry wkroczył Espanyol. Klub z Barcelony bardzo chce mieć u siebie Drągowskiego, on też chce tam przejść. Jednak tutaj problemem są pieniądze. Fiorentina oczekuje 8 mln € za Polaka, Hiszpanie nie są w stanie tyle zapłacić. 

Ciekawą informację podał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Według niego zawodnik miał otrzymać zapytanie z Fiorentiny na temat przedłużenia kontraktu. To wydaje się dziwne, biorąc pod uwagę, że trener Violi – Vincenzo Italiano nie zabiera Polaka na najbliższe zgrupowanie.