Kolejny transfer Widzewa

Kolejny transfer Widzewa

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-06-24

Beniaminek Ekstraklasy stara się w miarę możliwości wzmocnić skład. Widzew nie szaleje na rynku transferowym, decyduje się bardziej na solidnych ligowców. Właśnie podpisał umowę z jednym z nich.

W Łodzi nie zamierzają szaleć i przepłacać nowych zawodników. Jak na razie drużyna jest budowana spokojnie i bez wielkich nazwisk. Widzew szuka okazji na rynku i stara się dokonywać transferów za mniejsze kwoty. Na razie łodzianie zapłacili około 200 tys. złotych za Serafina Szotę. Środkowy obrońca trafił do Łodzi ze Wisły Kraków. O sile formacji obronnej może też stanowić Matuesz Żyro, który przeszedł na zasadzie wolnego transferu ze Stali Mielec.

Łodzianie dzisiaj ogłosili przejście kolejnego piłkarza z podkarpackiego klubu. W barwach Widzewa będzie występował też Bułgar Bożidar Czorbadżijski. To 26-letni wychowanek CSKA Sofia, który w Stali spędził 2 sezony. To trzeci stoper, który trafia do łódzkiej drużyny. Piłkarz w minionym sezonie wystąpił 21 razy na boiskach Ekstraklasy. Strzelił nawet bramkę w meczu ze Śląskiem Wrocław. 

Zawodnik w wypowiedzi dla portalu klubu przekazał, że rozmawiał już z trenerem Januszem Niedźwiedziem i odpowiada mu styl grania, który preferuje szkoleniowiec. Bułgar ma nadzieję, że będzie zajmował ze swoją drużyną bezpieczne miejsce w tabeli. 

Oprócz wymienionych wcześniej stoperów, do Łodzi trafił też defensywny pomocnik. Widzew podpisał też kontrakt z Juljanem Shehu, który wcześniej grał w KF Laci. W minionym sezonie rozegrał 33 mecze w albańskiej Ekstraklasie.  

Zobacz także