michniewicz polska fifa

Polska utrzymuje 26. miejsce w rankingu FIFA

Fot. eastnews
2022-06-23

Biało-Czerwoni pomimo osiągnięciu kilku dobrych wyników z wyżej notowanymi rywalami nie poprawili swojej lokaty w najnowszym rankingu FIFA. Polacy zostali w nim umieszczeni na 26. pozycji, czyli dokładnie tej samej, jak wcześniej. Zmiany nastąpiły natomiast w TOP10.

Polacy mogą okres ostatnich tygodni zaliczyć do średnio udanych. Zwycięstwo z Walią, remis z Holandią i dwie porażki z Belgią nie są wynikami, które można uznać za szczególnie korzystne. Inaczej można te wyniki traktować, jeśli popatrzy się na nie pod kątem rankingu FIFA. Graliśmy przecież z wyżej notowanymi zespołami, a wówczas osiągnięte rezultaty nie są powodem do wstydu. Zdobyliśmy bowiem w ostatnim okresie rozliczeniowym więcej punktów niż straciliśmy. Niestety nie wystarczyło to do wyprzedzenia Serbii, dlatego wciąż znajdujemy się na 26. miejscu.

Zmiany w lokatach naszych grupowych rywali MŚ

Roszady nastąpiły natomiast na innych lokatach. Nasi grupowi rywale Argentyńczycy dzięki beznadziejnej dyspozycji Francuzów oraz wygranym czerwcowym meczom z Estonią i Włochami wskoczyli do 3. miejsce rankingu. Meksykanie po zwycięstwie nad Surinamem i remisie z Jamajką spadli aż o 3 oczka (a skorzystali na tym Niemcy, Duńczycy oraz Holendrzy).

Największe zmiany dotyczą jednak Arabii Saudyjskiej. Kadra prowadzona przez Renarda Herve'a odniosła dwie porażki w meczach towarzyskich z Kolumbią i Wenezuelą. Sprawiło to, że spadli oni aż o 4 lokaty na 53. miejsce. Na ich potknięciu skorzystali Iworyjczycy, Paragwajczycy, Katarczycy i Grecy.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER