lewandowski lm barcelona

Kolejna oferta za Lewandowskiego!

Fot. eastnews
2022-06-23

Bayern Monachium otrzymał kolejną ofertę za Roberta Lewandowskiego! Według informacji dziennikarzy niemieckiego Bilda ponownie zainteresowanie wykazała Barcelona. Najnowsza propozycja opiewa na 35 milionów euro oraz ewentualne bonusy. 

Saga związana z transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony trwa w najlepsze i na chwilę obecną elektryzuje nie tylko polskie i niemieckie media, ale także cały świat. Bayern Monachium nie jest jednak chętny sprzedawać swojej gwiazdy i jak podkreślają jego przedstawiciele - skusić się mogą jedynie na bardzo dobrą pod kątem finansowym ofertę. 

Od wielu tygodni największe chęci ściągnięcia Lewandowskiego ma Barcelona. Po złożeniu pierwszej niezbyt dobrej pod kątem finansowym propozycji, teraz Duma Katalonii składa nieco lepszą. Według Tobiego Altschaffla z Bilda na stole Bayernu pojawiła się oferta opierająca na 35 milionów euro. Choć kwota jak za zawodnika w tym wieku jest bardzo wysoka, to różnica względem poprzedniej to jedynie... 3 miliony euro.  

Nie ma się co temu dziwić. Blaugrana od wielu miesięcy ma ogromne problemy finansowe i ogląda każdego wydanego eurocenta. Obecnie ma nawet problem z zarejestrowaniem do rozgrywek zawodników, z którymi już podpisała kontrakt. By spełnić wymogi ligowe, musi pozbyć się kilku piłkarzy będących na wylocie. Wśród nich są m.in. Frenkie de Jong, Ousmane Dembele czy Samuel Umtiti. 

Czy Bayern zaakceptuje ofertę za Polaka? Zapowiada się, że nie, a przynajmniej nie zrobi tego na razie. Według niemieckich mediów niezbędna będzie oferta opiewająca na 50 milionów euro. W kontrze do naszych zachodnich sąsiadów są natomiast Hiszpanie. Tamtejsi dziennikarze są już pewni, że Lewandowski trafi do Barcelony, a jego prezentacja odbędzie się w drugim tygodniu lipca. 

Fot.:RAFAEL MARCHANTE/AFP/East News